Müoom ja Esmya võtmine. 04.02.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Soovin infot Esmya tarvitamise kohta. Võtsin tablette 1 kuu ja nüüd on vahele jäänud 2 nädalat. Kas ma võiksin hakata tablette võtma koheselt edasi või oleks vajalik hakata neid uuesti võtma menstruatsiooni algul?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 39-aastane

Esmya on uus ja kaaseaegne ravim. Konsulteerisin kindluse mõttes ka ravimfirma esindajaga. Ravimit tuleks tarvita vähemalt 3 kuud, siis soovitame pöörduda tagasi ravi ordineerinud arstile, et otsustada edasine taktika. Kui rasedus on välistatud, siis jätkake koheselt raviga, sest menstruatsioon ei pruugi ilmneda tavapärase aja jooksul.
raviminfo.ee
"Kui patsient unustab annuse võtmata, peab patsient ulipristaalatsetaati võtma nii kiiresti kui võimalik. Kui annus jäi võtmata enam kui 12tundi tagasi, ei pea patsient võtma vahelejäänud annust, vaid lihtsalt naasma tavapärase annustamisgraafiku juurde."

Galina Litter naistearst.ee