Kas vaginoos võib olla takistuseks rasedaks jäämisel? 29.01.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mina ja mu elukaaslane oleme püüdnud 25ndast novembrist saadik last planeerida, ent see ei ole praeguseks õnnestunud. Samas on mul 2 last, nemad sain väga lihtsasti. Samuti rasestusin õnnetul kombel väga kiiresti perioodil, mil suhted lagunesid kiiresti, rasestusin veel 3 korda, ent pidin katkestama. Praeguseks on mul mees, kes väga minuga pere tahab luua, ta ei suitseta, ei joo, toitub tervislikult nagu minagi seda kõike. Tal on endal ka 2 last varasemast abielust, need õnnestusid tal mõlemad ühe korraga. Aga kas 3kordne raseduse katkestamine võib olla saaruslik, samuti bakteriaalne vaginoos? Viimati pidin aborti tegema 2014.aasta suvel. Panin igaks juhuks juba ka 8.veebruariks arsti aja.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 23-aastane

Vastab tõele, nii noorelt ei ole arukas kahtlustada hetkel viljatut paarisuhet; kui te ei hoidu ja ei rasestu regulaarse suguelu 2-3x nädalas korral 2 aasta jooksul, siis tuleks pöörduda viljatu paarisuhte uuringutele.
Kui raseduste katkestamine oli kirurgiline, siis võivad munajuhad abordijärgselt sulguda; ka bakteriaalne vaginoos võib olla takistuseks rasestumisel.
Oma retsepte saate vaadata eesti.ee
Kui saadate minu töömeilile oma isikukoodi, saan vaadata digilugu, tervisekaarti ja ordineeritud ravimeid.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid