Kontratseptsioon - Nuvaring 14.01.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, alustasin detsembris Nuvaringi kasutamist vastavalt juhendile. Peale kolme nädalat eemaldasin Nuvaringi, nüüd on sellest möödunud 9 päeva, kuid menstruatsioon ei ole veel alanud. Tegin ka rasedustesti, kuid see oli negatiivne. Küsimus oleks, millal peaksin uuesti Nuvaringi kasutama ning kas esmakordne Nuvaringi kasutamine võib menstruatsiooni üldse ära jätta? Enne seda olen olnud väga korrapärase tsükliga 27-28 päeva.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 42-aastane

KHK kombineeritud hormonaalne kontratseptsioon on mõeldud eelkõige kuni 35 aastastele, normkaalulistele, mittesuitsetavatele täiesti tervetele naistele. Kui kõik tingimused on täidetud, ei ole keelatud ka vanematele, nõustades patsienti tromboosiriskide suhtes.
NuvaRing paigaldatakse tuppe menstruatsiooni 1. päeval ja kasutatakse skeemi 21+7 järgi: 21 päeva ehk 3 nädalat on NuvaRing tupes, siis tuleb eemaldada ja 7 päeva ehk 1 nädal on NuvaRingi vabad päevad, mis tuleb märkida kalendrisse ja nimetada igale arstile, kuhu pöördute.
Kõikide KHK, ka antibeebipillide, EVRA plaastrite ja NuvaRingiga muutub emaka limaskest õhukeseks ja menstruatsioonitaolised veristused vähemaks, see on positiivne vähivastane, põletikevastane ja aneemiavastane toime. Jätkake ikka skeemi 21+7 järgi.
Kui te ei soovi enam sünnitada, siis oleks arukas munajuhade sulgemine või vasektoomia, jääb ära asjatu ärevus ja liige muretsemine ning ravimte tarvitamine.
Antud juhul paigaldage koheselt NuvaRing 21. päevaks, siis 7 NuvaRingi vaba päeva jne.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid