proov 10.01.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Küsisin Teilt uuring alt ,et mis tähendas proovi vastus. Proov tehti kuna olen juba peaaegu aasta väga vererohkete päevadega hädas ja emakas pidi olema müoom mis on suurenenud. Algselt plaaniti emaka laparoskoopia aga enne tegi arst proovi. -mille tulemuse kohta teilt küsisin. Elan ise Tallinnast kaugel. Kas ainult ravi aitaks sellisel juhul-sest perearst diagnoosis sellega seoses rauaaneemia.Või on mõtekas tõesti emaka eemaldamine.Käin ka iga aasta rindadega kontrollis-need on rasvkoetihendeid täis-Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 44-aastane

Tegemist on emaka müoomiga, mis on emaka healoomuline suurenemine ja sõltub naissuguhormoonidest, eelkõige östrogeenist.
Ehk plaaniti hüsteroskoopiat, mis on kaasaegsem uuring. Vähk on välistatud, nii, et tuleks ordineerida tsükliline ravi, et vältida anemiseerivat verekaotust menstruatsioonide ajal. Sümptomaatilist rauaravi tuleb jätkata hemoglobiini ja ferritiini normaliseerumiseni ja veel paar kuud pärast seda
Olete noor, emakat jõuab eemaldada juhul kui suurus jääb alla 8/9 nädala. Kui emakas on suur, siis tuleks kaaluda OP ravi varem.
Müoomipatsientidel on rindades healoomuline fibroadenomatoos. Piisab mammograafiast iga 2 aasta järel: kui olete paaritul aastal sündinud, siis paaritul aastal ja vastupidi. Alates 50 algavad rinnavähi sõeluuringud kuni 62.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid