Põiepõletik - kas naistearsti teema? 31.10.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Septembri teises pooles tekkis mul põiepõletik, mis jäi vinduma kaheks nädalaks. Pöördusin igaks juhuks naistearsti poole, kuna sealt altpoolt kõik valutas ja kiheles (valu polnud suur), seega tundus, et võis olla ka mõni günekoloogiline haigus. Naistearst siiski tuvastas põiepõletiku ja määras ravimi Ciprofloxacin 500. Uriinianalüüs näitas segamikrofloorat, seega see oleks pidanud aitama (kuna on laiatoimeline antibiootikum). Siiski ei aidanud nii palju kui vaja: pärast kuuri ikka aeg-ajalt kerge valu põies (eriti pärast istumist püsti tõustes andis tunda), samuti sage urineerimine (kord 1-2 h jooksul). Otsustasin siis perearsti poole pöörduda, kuna tundus, et sealt saab kiiremini abi ja et põiepõletik võiks olla rohkem tema ala. Perearstil tehtud uriinianalüüs näitas, et põletikku pole, aga sees on bakter enterokokk. Perearst määras ravimi Nitrofurantoin 50. Homme (01.11) saab nädalane kuur läbi, aga terve kuuri aja olen tundnud, et sümptomid ei kao, kuigi on veidi leevenenud.

Minu küsimused Teile oleks:
1. Kas naistearst võtaks mu uuesti jutule? See tähendab, kas see võiks olla tema ala? Mul on tunne, et perearst teeb otsuseid natuke kiirustades.
2. Mida arvata sellistest ravimitest nagu ampitsilliin, vankomütsiin ja gentamütsiin enterokoki ravis?

Ette tänades,

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kuna naistearst ei leidnud günekoloogilist haigust, siis peab ikkagi perearst ravima ja vajadusel saatma teid hoopis uroloogi juurde. Lugupidamisega drKadastik