Ebaregulaane veritsus 03.07.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mind vaevanud juba eelmise aasta oktoobrist mured tsükli ebakorrapärasusega, menses hilinenud 3 nädalat, 1,5 nädalat, vahel õigel ajal jne. Olen mitmeid kordi pöördunud naistearstile aga korralikku lahendusi siiani ei ole.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Vajalikud hormoonuuringud, et tápsustada pôhjus. Duphaston ilmselt ei lahenda olukorda. Vahepeal nàhtud tsûstikesed pole probleemiks, need tekivadki tsûkliháirete foonil, mis vahepeal kaovad. Polûtsûstilised munasarjad vôivad olla ka tervetel naistel, see ainult UH leid. Kui lisaks muutused hormoonides, rasestumisega probleemid jne, siis vôiks môelda juba sûndroomile(PCOS), sel juhul muud raviskeemid. Kui te pole ûritanud rasetuda ja soov oleks, siis pigem tegelege sellega. Vôite ju jààda kenasti rasedaks ja ka probleem laheneb. Selleks , et ûritada rasestuda, ei pea ootama tsûkli reguleerumist. Kui ei rasestu , siis vajalik ravi. Dr Kadastik