Veritsus suguühte ajal 11.06.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Kaotasin süütuse käesoleval aastal 33. aastasena. Vahekorras olen olnud 5 korda. 3x aprillis ja nüüd 2 korda juunis. Vahekordade vahel on olnud nädalaid vahet+ mai kus üldse midagi ei toimunud.
Kas on normaalne, et ikka veel esineb vahekorra ajal veritsust ? Kas peaks minema günekoloogi vastuvõtule?
Või on kogu antud situatsioon loomulik asjade käik hilisele süütuse kaotusele ja ühel hetkel veritsus lakkab?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere !Arvan,et praegu ei ole vajalik veel günekoloogi vastuvõtule minna. Ilmselt oli neitsinahk küllalt paks ja rigiidne,mis ikka veel vahekorra ajal veritsust annab. Soovitan kasutada enne suguühet libeaineid,mis on apteegi käsimüügis. Väga hea on Multi-Gyn Liquigel.Seda võite kasutada ka siis.kui suguühet ei toimu,vaid lihtsalt ise kahe sõrme abil tupe venitamiseks. Edu soovides,Maie Väli