Müoom ja tselluliidi vastane kreem 23.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 30 aastane naine. Arst diagnoosis mul emaka eesmisel pinnal umbes 2cm suuruse müoomisõlme. Mingeid vaevusi see mulle ei tekita, ainult menstruatsioonid on muutunud väga ebaregulaarseks, päevade vahe ulatub ligi 72 päevani. Mingeid tablette ma ei tarvita. Kas päevade ebaregulaarsus võib olla tingitud müoomist. lisaks veel teine küsimus - kas müoomi puhul tohib määrida kõhule tselluliidivastast kreemi või on see vastunäidustatud?

Tänan Teid vastuse eest!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Arvan,et müoom ei tohiks põhjustada väga ebaregulaarseid menstruatsioone.Soovitan Teil pöörduda oma günekoloogi poole,kes määraks ära Teie hormoonide nivoo ja siis ka vastava ravi. Tselluliidivastast kreemi võite kasutada ka müoomi korral .