lyndynette tabletid 22.05.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere
minul on selline mure: võtan mingi pool aastat juba lindynette tablette ja algul ei saanud aru aga nüüd on märgata et olen kaalus suht palju juurde võtnud kuigi liigun päris palju ja söön ka tervislikult mis ma edasi peaksin tegema oma naistearst ütles et see on normaalne nähtus mina nii ei arva mis ma edasi peaksin tegema ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 36-aastane.

Suukaudsed kombineeritud antibeebipillid ehk kombineeritud oraalne kontratseptsioon KOK on vaid üks meetoditest hoidumaks soovimatust rasedusest.
Kõrvaltoimet kehakaalu tõusu seostatakse enamasti kollaskeha hormoonidega:
http://naistearst.ee/?pid=15&sid=154
Progestiiniga seotud: kehakaalu tõus, akne, tupe kuivus.
Lindynette sisaldab gestodeeni.

Kui te ei suitseta, olete normkaalus ja täiesti terve, siis võib proovida erineva kollaskeha hormooniga antibeebipille, EVRA plaastreid, NuvaRingi.
Vanem meetod kirurgilise paigaldamisega ning väljutamisega seotud on ilma hormoonita metallspiraalid.
Kui te enam ei soovi sünnitada, siis naistele on lubatud munajuhade sulgemine alates 35 ja meestele vasektoomia.
Lokaalsed vahendid käsimüügist on sobivad ajutiseks kasutamiseks või neile, kes rasestumise korral soovivad sünnitada: kondoomid, Pharmatex sarja tooted.
Suure tõenäosusega vaid kollakeha hormooni sisaldavad emakasisesed süsteemid, implantaat, depoosüstid ei ole sobivad.

Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses