Sabakondi valu seotud günekoloogilise haigusega? 22.04.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on olnud sabakondi valu juba pikemat aega, kukkunud ma ei ole. Katsudes valus, istuda on vahel võimatu. Käisin ortopeedi juures ja uurisin antud probleemi kohta. Ta uuris, et kas olen käinud günekoloogi vastuvõtul kuna need asjad võivad omavahel seotud olla. Kas ja millised günekoloogilised probleemid võivad tekitada sabakondi valu?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Sabakondi valu on tavaliselt seotud traumaga. Günekoloogilised haigused sellist probleemi enamasti ei põhjusta. Kui te pole viimase aasta jooksul naistearsti juures käinud, peaksite pöörduma. Sellise probleemiga soovitan füsioterapeudi konsultatsiooni. Vabandan hilinenud vastuse pärast. Tehnilistel põhjustel ei jõudnud küsimus õigeaegselt minuni.