Alakõhuvalu vahetult peale päevi. 19.04.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, Vahetult peale päevi (3 päeva tavaliset veritsus, peale seda 2 päeva määrib)määrimise ajal lööb valu paremapoole alakõhtu, on selline pakitsev. kestab 2-4 päeva. Külje peal lamades kõige valulikum, ülejäänud aja tuikab ja on pisteline.
Milles võib olla probleem? Kas on põhjust muretseda? Kas sellega on võimalik kannatada 2 kuud, kuni olen Eestis tagasi?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere., raske öelda teadmata anamneesi ja objektiivset vaatlust . Võimalik on algav põletik ,samas kui voolus korras, siis ei peaks muretsema. Jälgige ennast, kui ikka jätkub probleem, peaksite varem günekoloogi juurde minema ja analüüsid tegema. .Kui lisandub ka urineerimishäire(valulikkus, sage) , siis peaks uriini analüüsi ka tegema. Lugupidamisega DR Kadastik