Endometrioos munasarjas 02.04.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mul on endometrioos 7cm, nädal tagasi sattusin haiglasse valudega, kontrollisid ja öeldi et peab tegema laparaskoopiat, operatsioon tuleb alles mai lõppus. Kas see on raske operatsioon ja kas munasarja jäetakse alles? Kas on mingeid ravimeid mis võiks ravida või väiksemaks teha? Kas tohib olla vahekorras või on ohtlik nii suure suuruse pärast? Kui ohtlik see on? Palun aidake!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 27-aastane.
Suure tõenäosusega lähete operatsioonile munasarja tsüstoomiga ja kahtlusega endometrioidsele tsüstile.
100% saab kinnitada endometrioosi diagnoosi alles peale tsüstoomi ehk munasarja kasvaja eemaldamist ja peale patoloogilis-histoloogilist uuringut.
Kahtlustust kinnitab munasarja onkomarkeri uuring verest Ca 125, kas see on teostatud? Milline oli uuringu tulemus?
Kõik operatsioonid teostatakse kaasajal laparoskoopilisel meetodil nn torude kaudu. Eemaldatakse vaid munasarja kasvaja, munasarja kude püütakse säilitada nii palju kui võimalik.
Kasuks tuleksid KHK kombineeritud hormonaalse kontratseptsiooni meetodid: antibeebipillid, EVRA plaastrid või NuvaRing.
Kui soovite teisest nõustamist, siis saatke minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukood ja aeg, millal saaksite tulla vastuvõtule.
Galina Litter naistearst.ee
Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskusest