tupeseen või põletik 19.03.15 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere mul selline küsimus.milline peab olema tupeseest?Sõrmega proovides avastasin et sõrme külge jäävad valged tükid,kui sõrme tupest välja tõmbad.Enne pole kunagi uurinud milline on tupeseest,nüüd siis avastasin. Muidu ei mingit sügelust ega kipitust ja mingit valu ma ka ei tunne.Kas võib olla põletik või tupeseen?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, tupeseene voolus on tükliline ,kohupiimjas. Kui pole ühtegi kaebust, siis see ei saa olla tupeseene põletik. Põletiku korral tekib kipitus, punetus ja väga ebamugav tunne selles piirkonnas. Ilmseltt on teil tavaline voolus, mis tõesti võib olla kergelt tükiline, kuid see pole üldse tupeseene moodi. DrKadastik