Tablettide koostoime??? 17.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr. Sekavin! Kas Metronidazooli tabletid ühekordse annusena (2g) alandavad suukaudselt võetavate rasestumisvastaste tablettide toimet (tarvitan Logesti)? Teie vastusele lootma jäädes Ebbe - Liisa.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Ebbe- Liisa.

Mõnikord võivad Metronidazoli tabletid kutsuda esile kõhulahtisust või oksendamist. Sellisel juhul on ka Logesti mõju väiksem. Kui Teil ei esinenud selliseid kõrvaltoimeid ega ka tsüklivälist määrimist , arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust.

Tervitades Aire Sekavin