Suur muna 08.08.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on selline mure, et mul on tekkinud naha alla muna, mitte päris mokkadel vaid üleval pool, nö karvapiirkonnas. See on ka varem olnud, aga siis oli väiksem muna ja kadus iseenesest, nüüd on suurem ja juba pikemat aega. Ma isegi ei oska arvata, mis see olla võiks. See ei valuta ega sügele, lihtsalt nahaalune muna. Kas oskate öelda, mis see olla võib ja kuidas sellest vabaneda?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Genitaalide piirkonnas tekkivaid nahaaluseid moodustisi ja nende põhjusi on erinevaid ja ilma nägemata pole võimalik öelda, millega on tegemist. Võimalik, et tegemist on raseerimisjärgse follikuliidi e. karvanääpsu põletikuga. Kui "muna" iseenesest ei kao, siis pöörduga naistearsti või dermatoloogi poole.
Heade soovidega,
dr.Katrin Seidelberg