Ootamatud tugevad verejooksud. 01.08.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21-aastane ja tarvitan juba 5ndat aastat Yasminelle pille. Pole kunagi varem nendega mingeid probleeme ega veritsus tekkinud.
26.07 (pillide teine nädal) hakkas ootamatu tumepruun paks ja veniv veritsus, mis lõppes 29.07, kuid algas taas täna (01.08), seekord tumepunane ja klimbiline verejooks.
Käisin paar kuud tagasi Tartu seksuaalkliinikus igaks juhuks kotnrollis kuna üleelmised päevad algasid hilja, olid vähese veritsusega ja lühikesed. Öeldi, et hetkel rasedusesümptomeid pole. Eelmine kuu olid päevad küll lühikesed, aga küsimusi ei tekitanud, Pille olen võtnud pärast kontrolliskäimist eriti hoolikalt. Lisaks käisin pärast parnterivahetust kohe ka kontrollis (jaanuaris), kus kõik proovid olid korras.
25.07 oli muidugi autoavarii, mis kõhule küll haiget ei teinud, kael oli marraskil natuke.
Arsti aja sain kolmapäevaks, aga mure on suur..
7 ja 6 aastat tagasi tehtud abordid tableti teel.
Milles võib olla asi?
Ette tänades

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kuna tarvitate juba 5 aastat KOK kombineeritud oraalset kontratseptsiooni Tbl Yasminelle, siis tegite väga õigesti, et just sellest alustasite. Kalendrisse märkige 7 pillivaba päeva ja nimetage igale arstile.
Iga veritsusega tuleb välistada rasedus ja vähemalt urogenitaalne klamüdioos ning teostada kontroll günekolooglise ultraheliga.
Kui kõik need probleemid on välistatud, siis tuleks kaaluda antibeebiplillide vahetamist uuemate ja kõrgemadoosiliste vastu, sest iga 5 aasta järel on kasulik pillide tarvitamine üle vaadata.
Ise saate teha hommikusest uriinist rasedustesti ja oodata arsti aega, raviks on olemas ka sümptomaatiline ravi, aga ka need ravimid on retseptiga.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskusest