põiepidamatuse lingust tekkinud probleem 28.07.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Probleem järgmine. Lasksin endale panna põiepidamatuse vähendamiseks lingu, mis jooksis kuidagi üle tupe. Opi teinud arst ei hoiatanud, et see võib seksimist takistada. Opp oli hirmus, kaotasin väga palju verd.ja kirusin end maapõhja, et selle üldse ette võtsin. Kokkuvõttes ling põiepidamatust suurt ei vähendanud, see häda on kuidagi iseenesest taandunud. Ling aga häiris mees tugevasti, tekitas talle seksides valu. Palusin tavalisel gün, läbivaatusel lingu läbi lõigata, seda tehtigi, aga mingi terav sõlm on ikkagi tupe seinas alles ja günekoloog ei oska mulle midagi soovitada, kuidas sellest lahti saab. Olen küll juba päris vana, aga normaalset seksielu tahaks ikkagi. Praegu oleme sunnitud kasutama kondoomi, siis meest nii väga ei häiri. Kas oskate mingit nõu anda?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 61-aastane.
Inkontinentsi operatsioone on erinevaid, üks neist on linguoperatsioon. Kindlasti on vajalik OP protokolli koopia, et OP kirjeldust üle lugeda. Kui saadate minu töömeilile oma isikukoodi, siis saaksin vaadata digilugu.ee.
Kindlasti tuleb tegelda tupekuivuse probleemiga ja düspareuuniaga. Kasutage intiimhügieeniks spetsiaalseid Gyntima tooteid, ärge peske seebiga. Apteegi käsimüügis on uus hea kreem Ladee Intim tupe esiku niisutamiseks. Enamik on retseptiravimid. Võib olla vajate isegi hormoonasendusravi? HAR. Selleks on vajalik reaalne läbivaatus ja uuringud. Naasen tööle 1.09. Aja saan broneerida isikukoodiga, saatke meilile glitter@naistearst.ee.
Ärge unustage sõeluuringuid:
http://haigekassa.ee/ENNETUS
Kui on ette nähtud mammograafia sõeluuring, siis tehke see ära, järgmisena on vereanalüüside sõeluuringud perearstil, koos nende vastustega tulge vastuvõtule. Lisaks kaasa OP protokolli koopia.
Galina Litter naistearst.ee Pirita Perearstikeskuses