Munajuhapõletik peale raseduse varajast ise-eneselikku katkemist 02.07.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Soovin küsida nõu. Olen 33-aastane naine ja eelnevaid rasedusi ei ole olnud. Nüüd oli mul kaks nädalat tagasi raseduse ise-eneselik katkemine (rasedust oli 6 nädalat). Kõik puhastus ise kenasti ära. Alakõhuvalu selle kahe nädala jooksul aga üldse ei vähenenud ja pigem läks tugevamaks, eriti ühelt poolt. Käisin uuesti kontrollis ja arst tuvastas munajuha põletiku. Raviks määrati 6 päeva Azithromycinum antibiootikumi. Kas see on tavaline ravi?
Sooviksin veel teada, mis võis seda munajuha põletikku põhjustada. Kas see on ebaharilik raseduse katkemise tüsistus? Kas munajuha põletik võib nüüd edaspidi põhjustada mingeid komplikatsioone rasestumisel (näiteks põhjustada munajuha sulgumist)? Kas peaks minema paari nädala pärast uuesti kontrolli, veendumaks et põletik on kadunud?
Millal võiks hakata proovima uuesti rasestuda? Soovin väga last.
Olen mures ja loodan, et saate mu tekkinud küsimustele vastata.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, suure tõenäosusega teil rasedus katkes infektsiooni tõttu ja sellele järgnes günekoloogiline põletik. See ei ole tavaline et tekib põletik, kuid see on ravitav ja eriti kui seda tehakse kohe. Kui olete AB ravi lõpetanud, siis soovitaks minna arstile paari nädala pärast või siis peale mensest. Kui ravi teete korralikult sisi saate kenasti rasestuda uuest. soovitaks 2.-3 kuud vahet pidada . Dr kadastik