endomeetrium 27.03.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Endomeetrium on ebaühtlase ehhogeensusega: 1,4 cm, kahtlus hüperplaasiale või polüübile. Kardan narkoosi. Talvel juhtus südamega ka probleem: südame puudulikkus ja rütmihäired, vererõhu tõus. Endomeetriumi paksus algas juba väga palju aastaid tagasi. Üleminekuea ravi pole soovinud kasutada. Kuumahoogudega olen harjunud. Värska vesi on kõige parem. Palun vastake, mida peaksin tegema.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui olete postmenopusis, nagu aru sain ,siis kindlasti soovitan võtta emakõõnest analüüsi. Võimalik on ka narkoosita võtta pipellega analüüs, kuid see annab ainult teada, kas on halvaloomuline või ei. Kui on polüüp või paks limaskest, siis seda eemalda nii ei ole võimlik. Soovitaks ikkagi hüsteroskoopia, mida tehakse narkoosis. Narkoos on lühiajaline ja tänapäeva rohud on teised, mis vanasti olid. DrKadastik