seemnerakkude eluiga 13.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu küsimus ei olegi seotud ühegi haigusega.Tahaksin lihtsalt teada,kui kaua võib elavad spermatosoidid seemnevedelikus? Mitte naise suguorganeis vaid peale suguühet väljas,õhu käes? Partner väidab,et on kunagi meestearstilt kuulnud, et isegi kuni 6 tundi niiskes ja soojas keskkonnas, ei luba mul sellepärast isegi peale vahekorrajärgset pesemist oma rätikut kuivatamiseks kasutada.Rasestumise vältimiseks loomulikult.Kas on tõesti tõsi,et sellest salakavalast vedelikust tuleks naistel, kes ei soovi rasestuda, suure ringiga mööda käia?

Aitäh.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Keegi ei ole vist uuringut teinud kui kaua need spermatosoidid kehvas keskkonnas viljastumisvõimelisena püsivad,aga selles suhtes on mehel küll õigus,et intiimsete piirkondade kuivatamiseks peaks ikka isiklik rätik olema.