Mungapipra tablettide kasutamine 16.03.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui kaua tohib järjest mungapipart kasutada?
Hakkasin möödunud aasta oktoobris mungapipart võtma, kuna päevade eelsel ajal läks akne täiesti käest ära, ärritusin kergesti, esimesel menstruatsioonipäeval oli tugev kõhuvalu.
Mungapiprast sain olulist abi nii näonahale (akne rahunes, tekkisid üksikud väikesed punnid päevade eel lõua piirkonnas) kui meeleolule (ärrituvus kadus täiesti), jäi vaid esimese päeva kõhuvalu ja sõltuvalt korrast kasutan ikka valuvaigistit (Ibumetin) 1 - 3 x esimesel menstruatsiooni päeval.
Märtsis sai 5 kuud mungapipart võetud ja jätsin nädal tagasi tabletid ära.
Kohe läks näonahk märgatavalt halvemaks. Kuna lähiajal on päevad algamas, olen taas närviline ja ärritun tühiasjade peale. Kas tablettide lõpetamine võib koheselt nii mõjuda ja kaua võib neid järjest kasutada?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Mungapipar ei tee organismile kahju ja seda võib kasutada edasi. Konkreetset piirangut pole kehtestatud. Siiski soovitan proovida paar kuud kasutada seda madalamas doosis, näiteks üle päeva, ja kui efekt on piisav, siis võib nii jätkata. Valulikku mentruatsiooni, aknet ja prementruaalset sündroomi ( ärrituvus jt) saab väga efektiivselt leevendada ka kombineeritud hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite ( pillid, tuperõngas, plaaster) kasutamisega. Seega edaspidi, kui soovite hakata kasutama efektiivset rasestumisvastast vahendit, siis saate lisaks lahenduse kõikidele nendele probleemidele.
Heade soovidega,
dr.K.Seidelberg