Rasestumine tabletivabal perioodil 19.02.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

10.02.14 unustasin sisse võta ühte tableti. 11.02.14 tuli meelde ja ma võtsin korraga 2 tabletti. Tabletid kasutasin nädala lõpuni. See on minu teine pakend järjest. Eelmine kord pidin menstruatsiooni edasi lükkama.17.02.14 hakkas pihta tabletivaba periood. Kaitsmata vahekorras olin 18.02.14. Elukaaslane katkestas vahekorra ja seemne purset minusse ei olnud. Kas ma võin jääda rasedaks? SOS tabletid on laua peal kuid ei tea kas võta või mitte. Kui tervest pakendist hilinemisega 1 päev võtan tabletti sisse kas tabletivabal perioodil rasestumise oht tekib või kaitse on ikka peal ka nendel seitsmel päeval?

Lugupidamisega, patsient

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna võtsite ununenud tableti päev hiljem, nõrgeneb rasestumisvastane toime ja soovitan praegu kuni veritsuse ( menstruatsiooni) alguseni kasutada kondoomi. Uue pakendiga alustage veritsuse esimesest päevast, mitte 7 päevase pausi järel. Kuna teil oli katkestatud suguühe, ei näe põhjust võtta lisaks SOS pilli. Kui alustate uut pakendit veritsuse esimesest päevast, on sellest tsüklist juba rasestumisvastane kaitse tagatud.