PCOS ja juuste väljalangemine 11.02.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on polütsüstiliste munasarjade sündroom. Kuna ka partneril on viljakusega probleeme ja me soovisime mingi hetk last saada, siis lõpetasin 20.aastaselt beebipillide võtmise. Sellest ajast peale on juuksed tasapisi hõrenema hakanud.

Kunstviljastamise järel sünnitasin 2013 novembris, sünnituse järgselt on loomulik, et juuksed langevad veel rohkem välja. ..aga need ei kasva mul ju tagasi. Ühesõnaga mure ainult suurenes.

Minu peamine probleem ongi juuste hõrenemine. Kuidas seda oleks võimalik ravida? Kaaluprobleeme mul ei ole (184cm pikk, 72kg), kerge hirsutism, aga veel ei häiri liigselt silma. Karvad kasvavad valedes kohtades, irooniline....

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! PCO S i korral on küll suurenenud meessuguhormoonide sisaldus, kuid siin võvad olla põhjuseks ka häired kilpnäärme talitluses või madall hemoglobiin ja ferritiin.Kuigi ravi antiandrogeenidega on näidustutud,peaks siiski kontrollima ka eelpoolnimetatud hormoone.Kõigepealt soovitan Teil siiski osta apteegi käsimüügist EVONIA kapsleid ja võtta neidkolme kuu jooksul üks kapsel päevas. Eelnevalt kui hakata peroraalseid tablette tarvitama oleks vaja eelnevalt hormoonide basaalsekretsiooni määrata.Siis saab olla kindel et preparaat Teile sobib. Edu soovides,Maie Väli