Hematoom munasarjas 28.01.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 28aastane naine.
Kirjutan seoses sellega, et esimest korda elus olen sel pühapäeval kogesin 26.01.2014 torkivat valu seksuaalvahekorra ajal.
Iga kord kui abikaasa sisenes, oli mul torkiv valu parema munasarja poolt. Samas see ei olnud nii valus, et seksuaalvahekorda peatada.

Hiljem samal päeval oli lihtsalt sellised nõrgad valud/tõmmates tunne samas kohas.
Kuna mul kunagi sellist probleemi ei olnud, otsustasin, et kohe lähen kontrollin end ära. Registreerisin end ja käisin eile 27.01 naistearsti juurde Sadama Medicumis Tallinnas, kus ta tegi mulle ultraheli, mis on lisatud pildina sellele e-mailile.

Arst ütles, et ta arvab, et mul tekkis hematoom munasarjas. Mis oli selle põhjuseks, ta ei seletanud. Arst ütles, et midagi tegema ei pea, et vaatame kuidas läheb, et peale järgmist menstruaatsioni teeme veel kord ultaheli ja kontrollime.

Mind muretseb see, et ma 3meks nädalaks lähen veebruaris soojale maale. Kas sellises seisundis ma üldse saan kuhugi minna? Kui ohtlik see on? Mulle arst ütles ainult, et ei saa hüpata ja raskeid kohvreid tassida.

Eilse ja tänase päevade jooksul tunnen kõhus paremal pool samas munasarja pooles nõrk tõmmates tunne, see ei valuta ja üldine enesetunne on rahuldav. Ainult tunnen, et rohkem kui tavaliselt gaasi kõhus on. Samas mul vist oli eelmisel nädalal kõhuviirus (nõrk palavik 37,1, 2 korda oksendasin, kõhulahtisus. See seisund kestis umbes 15 tundi, siis tasapisi enesetunne paranes). Nüüd ma olen segaduses, oli see seisund kuidagi seotud hematoomiga, mis arst mul eile leidis, või ikkagi oli see kõhuviirus.

Kas te saate mulle öelda, kas on see, mis te pildil näete, ohtlik? Kas on ikka OK, kui ma reisile nüüd lähen? Kas tõesti midagi halba juhtus mul munasarjas, või tuleb lihtsalt rahuneda ja lihtsalt teha nii, nagu arst ütles?

Jään ootamas teie tagasiside.

Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

tere. Väike hematoom ei ole teile ohtlik. Võimalik et oli ovulatsiooni periood või pisut peale seda ja sellist asja on ikka ette tulnud. Peale mensest see kaob ja te ei pea muretsema. Reisile võite ikka minnna ja tavalist kohvrit ka kanda.
DRKadastik