Valulik urineerimine ja suguelundite sügelus 27.12.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem algas suguelundite sügelusega, mis kestis ~ 3 päeva, nüüdseks on sügelus peaaegu kadunud, kuid tekkinud on valulikkus urineerimisel (just urineerimise alguses). Alguses esines ka vedelat valkjat eritist tupest. Muidu enesetunne hea. Probleem algas, kui alustasin seksuaalelu uue partnergia, kuigi oleme iga kord kasutanud kondoomi. Siiski on olnud ka kaks kaitsmata oraalseksi korda. Ei kasuta hetkel antibiootikume ega muid rasestumisvastaseid vahendeid peale kondoomi. Millega võiks tegu olla? Ja kas probleemi on tõepoolest põhjustanud kaitsmata oraalseks? Olen murelik ja arsti aeg on (alles) 6. jaanuaril, seega sooviks Teie arvamust.

Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Andmetest selgub, et olete 24-aastane.
Tegemist on tupeseene ägenemisega, mis võib korduda iga uue partneriga, ka lateksi allergiale tuleks mõelda.
Seetõttu võiks alati kodus olla, ka reisidele kaasa võtmiseks, apteegi käsimüügist uue Gyntima sarja intiimpesu geel ja intiimpesu vaht, tupekuulikesed Gyntima probiotica tupeseene vastu ja Klotrimasool kreem tupeseene vastu, mida saab kasutada koos partneriga peale vahekorda ja määrida ka ureetrale. Tegemist on elustiili nõustamisega ja toimetuleku õpetusega.
Uue partneri puhul oleks soovitav kontroll urogenitaalsele klamüdioosile.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt