Abort peale operatsiooni üldnarkoosiga 30.11.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, viimane menstruatsioon algas mul 27.10.13 ning seetõttu tegin mitu kodust rasedustesti, mis olid positiivsed ja ma sooviksin nüüd aborti teha. Mul tuleb 12.12.13 operatsioon, milleks kasutatakse üldnarkoosi ja ma planeeriksin siis abordi tegemise 18-27.12.13 paiku (Need kuupäevad sobivad kõige paremini). Seega pole 9nädalat raseduse algusest veel möödas ning mulle peaks tehtama medikamentoosne abort. Küsimus ongi selles, et kas abordi tegemine 1-2nädalat peale operatsiooni on teostatav/lubatud?
Teine küsimus on selles, et kas abordi peaks tegema pigem enne või peale operatsiooni? Hetkel plaanin teha peale operatsiooni, kuna ma ei ela alaliselt Eestis, kuid selles ajavahemikus viibin ma Eestis ning eelistaksin seda läbi viia samuti Eestis.
Veregrupp on mul A negatiivne.
Suured tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Mingeid vastunäidustusi raseduse katkestamiseks 1-2 nädalat peale üldnarkoosis tehtavat operatsiooni ei ole. Medikamentoosselt võib rasedust katkestada kuni 9. rasedusnädalani. Kuna olete A reesus negatiivse veregrupiga, tuleb peale aborti teha Rhesonativi ( reesuskonflikti vältimiseks tulevaste raseduste korral).
Parimate soovidega,
Katrin Seidelberg