kõhulahtisus 11.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,

Mul on selline mure: iga kord kui hakkavad päevad, siis päev enne ja esimestel päevadel on mul kõht lahti. Väljaheide on 'vedelam kui vesi'. Oskate öelda, millest see tingitud on?

Selline olukord tekitab ebamugavust ja seega tahakski teada, kas on võimalus seda kuidagi leevendada või üldse vältida.

Ette tänades,

Ene

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Ene! Arvan,et Teil on tegemist premenstruaalse sündroomiga,ning sellega kaasnev kõhulahtisus on somaatiline sümptoom.Tõenäoliselt on tegemist elektrolüütide ja vedeliku tasakaalu muutusega organismis.Mina olen saanud oma patsientidega päris häid tulemusi ,kasutades KUNINGAKEPI ÖLI kapsleid.Seda õli müüakse nn.loodusliku ravimina,seega ilma retseptita.Ravim soodustab veresooni laiendavate prostaglandiinide sünteesi organismis.