tampoonidest 10.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik et tampoon jääb tuppe nii, et seda katsudes tunda ei ole? Juhtus selline totralt lugu, et sünnipäevalt koju tulles unustasin tampooni VIST sisse. Ja see, et ma tampooni emakasse olen suutnud suruda, ei ole vist eriti tõenäoline?? Näpuga katsudes ei tunne midagi. Küll on aga mingi põletik tekkinud ning arstile numbri saab alles kahe kuu pärast. Mida teha?

Ette tänades,

Anne (29a)

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Anne !

Emakasse ei ole võimalik tampooni tõesti suruda. Terve tampoon peaks ka üldjuhul tunda olema. Ei pruugi tunda tampooni osiseid.

Kui tekib halvalõhnaline voolus, mis vaatamata hügieeni pidamisele süveneb, võite pöörduda valvearstile.

Kasutage ravitoimelist intiimseepi Dercome Femme 2x päevas ja võimalusel kontrollige, et tampooni osakesi ei oleks tupes.

Naistearst Galina Litter