Emakakaela polüüp 01.10.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Raseduse ajal 2012 leiti emakakaela kanalist lähtuv polüüp, mis juulis 2012 osaliselt eemaldati, kuna põhjustas veritsust. 2012 novembris sünnitusjärgses kontrollis käies kirjutas arst, et emakakaela kanalis polüübi jalg 1,1 x 0,5 (?) - kirjapilt küsimärgiga. Mis nüüd selllest jalast edasi peaks saama?
Teine küsimus: kui on soov kontrollida lahkliha piirkonnas olevat sünnimärki, siis kelle poole peaks pöörduma?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui peale sünnitust ikkagi polüüp või polübi jalg on alles ,siis soovitaks see eemaldada, kui on kaebus nt veritsus.
Kui kaebused puuduvad, siis soovitaks teha PAP test(nii või teisti teha), edasi jälgida, kuna menstruatsioonide taastumisel reeglina polüüp kaob ise. Kui ei kao , siis peaks selle eemaldama.
DR kadastik