Nitrofurantoin koos pillidega 08.08.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Põiepõletiku sümptomite puhul kirjutati mulle välja Nitrofurantoini tabletid.
Võtan antibeebipille Yasminelle - kas Nitrofurantoin mõjutab nende toimet?

Tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
paljud antibakteriaalsed ravimid võivad nõrgestada pillide toimet ja põhjustada ka vähest veritsust. Kuigi nitrofurantoini puhul pole selline toime tõestatud, on soovitav ravi ajal kasutada lisakaitsevahendina kondoomi.
dr. Katrin Seidelberg