Tavapäraselt lühem tsükkel kui Nuvaringi "tsükkel" 11.07.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Hakkasin kasutama Nuvaringi ca 4 kuud tagasi. Minu tavapärane tsükkel oli 25 päeva ja on kogu aeg nii olnud. Päevad kestavus keskmiselt 5 päeva, millest 2-3 eriti vererohked. Nuvaringi olen nüüdseks kasutanud 4 kuud ja vastavalt juhisele ehk arvestusega, et tsükkel on 28 päeva. Probleem aga selles, et mul hakkab määrima (iga kord) ikkagi juba 25ndal päeval. Küsimus on, kas peaksin ikkagi Nuvaringi kasutama vastavalt oma looduslikku 25 päevast tsüklit arvestades või siiski jätkama Nuvaringi 28 päevast tsüklit? Või tähendab see kõik hoopis seda, et Nuvaring mulle ikkagi ei sobi?

Ette tänades kiire vastuse eest

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
NuvaRingi tuleb kasutada vaid kindla skeemi järgi: rõngas on sees 21 päeva ja rõngavaba periood on 7 päeva. Kui võtta rõngas varem välja või kui teha paus üle 7 päeva, kaob NuvaRingi rasestumisvastane kaitse. Peale tuperõnga eemaldamist tekib veritsus tavaliselt 2-4 päeva pärast. Veritsuse kutsub esile rõnga eemaldamine- s.t. tsükkel käib selle järgi. Ükskõik kui pikk on füsioloogiline tsükkel, on nii pillide kui tuperõngaga tsükkel 4 nädalat ( tsükli pikkust arvestatakse 1. menstruatsiooni päevast järgmise menstruatsiooni 1.päevani). Kui veritsus tekib juba viimastel rõngaga päevadel, soovitan mõned kuud teha tavapärane 7-päevane paus lühemaks.
Parimat soovides,
dr.Katrin Seidelberg