Menstruatsioonieelsed valud 11.06.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Juba aasta aega on valud paremal alakõhus, puusas, alaseljas, jalas. Kõhus viimasel ajal harvem: rohkem paremas puusas, alaseljas ja jalas (põlve, sääre-piirkond). Valud tugevnevad öösel ja eriti paremal küljel magades. Tundub, et enne menstruatsiooni on valud tugevamad. Valu on selline torkiv punktivalu, mitte talumatu, aga samas on valud tugevnenud viimasel ajal-öösel olen tihti ärganud valu tõttu. Liikudes aga ei ole peaaegu mingeid vaevusi, vahel harva jalas natuke torgib. Kas võib tegu olla naistehaigusega ja kas peaks minema arsti vastuvõtule?
P.S -sünnitanud ei ole.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Selliste valude tpõhjusi on palju .Kindlöasti günekoloogi kontroll vajalik. Võivad olla tsüstid näteks. Dr kadastik