Streptokokk? 07.05.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Minul tehti erakorraline keiser ja sain lapse kätte alles pea poolteist päeva hiljem. Laps oli kõhus kakanud ja tema näidud olid halvaks läinud. Hiljem arst ütles, et lisaks bilirubiini kõrgele tasemele oli mu lapsel ka streptokokk kõrvast välja kasvanud ja väga palju. Et olen nüüd järgmise raseduse ajal riskigrupi naine. Mida see streptokokk endast kujutab? Kuidas saab midagi kõrvast välja kasvada ja kui ohtlik see on?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 32-aastane. Erakorraline keiserlõige on patoloogiline sünnitus, ning põhjuste selgitamiseks olid vajalikud lisauuringud. Kuna puuduvad objektiivsed andmed, siis parimat selgitust saaksite ikka oma raviarstilt, kes need uuringud on tellinud. Kui see ei ole võimalik, siis paluge uuringute koopiad oma kätte ja pöörduge Tallinna Lastehaiglasse eriarstile-lastearstile.
Patoloogilisi baktereid on palju, kuid ravi on vajalik siis, kui patoloogiliste bakterite kontsentratsioon on haigust tekitav. Streptokokke on erinevaid.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt