hormoonide kasutamisest.. 07.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen läbi teinud hulgaliselt gün.operatsioone , kuni 35 aastasena lõigati välja emakas, emakakael jäi alles, samuti üks munasari. Nüüd olen 48 aastane ja vahepeal mingeid hormoone tarvitanud pole. Viimase aasta jooksul olen tihti mõelnud seoses lähenenud üleminekuaasatega, hormoonide kasutamisest.

Olen tundnud viimase aasta jooksul liigesevalusi ja samuti olen kaalus tublisti juurde võtnud.

Kas on mõttekas, et sellise haiguslooga patsient võik riskida hormoonide võtmisega või oleks parem kõigel lasta olla nii nagu loodus juhib ?

Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Kõigepealt peaksite kontrollima ära oma hormoonide sisalduse ja siis otsustama,kas vajate praegu mingit ravi või ei.Arvan,et peaaegu kõik naised vajavad mingil eluperioodil hormoonasendusravi ja ei ole mõtet lasta end loodusel juhtida.