Valud munasarja piirkonnas 14.03.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Mul on mure ja kahjuks hetkel ma arsti vastuvõtule minna ei saa, kuna viibin välisriigis.
Mul on krooniline põiepõletik, mida olen vahelduva eduga kontrolli all hoida suutnud. Eelmise aasta oktoobrikuust alustasin ma Nuvaringi kasutamist, peale seda oli mul praktiliselt iga kuu põiepõletiik( oletan et Nuvaringist). Lõpetasin selle kasutamise jaanuaris( jaanuaris oli viimane Nuvaring sees). Jaanuarikuus pöördusin (Rootsis) arsti juurde (põiepõletik) aga kuna olin eelnevalt kodus 2 päeva omal käel seda ravinud, siis proovid mingit põletikku ei näidanud. Sellele vaatamatta kirjutati mulle välja rohud ja ma lõpetasin Nuvaringi kasutamise ära. Nüüd on olnud nädal tagasi päevad ka( algasid 04.03), kestsid 5 päeva. Eile tundsin, et munasarjade piirkond tuikab (nagu mensese eelne valu) ja eilsest on alanud mingi pruunikas määrimine. Täna on määrimise kogus natuke suurem kui eile. Rinnad on ka natuke valulikud, aga kuna olen teinud mitu rasedustesti, siis ei usu, et asi raseduses olla võib. Kas asi võib olla selles, et mulle on pandud kunagi vale diagnoos? Ehk on asi hoopis munasarja põletikus? Varem pole kunagi sellist määrimist olnud, see on pruun ja nagu mingid niitjad tükikesed on sees.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 26-aastane. NuvaRing on uus ja populaarne kombineeritud hormonaalne kontratseptiivne vahend -KHK. Kahjuks kõikidel ravimitel esineb kõrvaltoimeid, nii hormoonidel kui ka antibiootikumidel, mille toimel võib muutuda tupe mikrofloora, seetõttu tuleb apteegi käsimüügist osta Klotrimasool kreem ja Gyntima tupekuulikesed.
Kuna te enam ei kasuta KHK, siis taastusid ovulatsioonid ja esimesed ovulatsioonid võivad olla valulikud, määrimisega. Ovulatsioone saate määrata ovulatsiooni testidega, mis on samuti apteegi käsimüügis. Välistatud peab olema sugulisel teel leviv haigus urogenitaalne klamüdioos.
Kui tulete Eestisse, siis broneerige aeg vastuvõtule online teel, meili teel või telefoni 6014331 teel. Saatke minu töömeilile oma isikukood.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt -Maarjamäelt