Emakaseinte paksenemine. 08.03.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere hea doktor!!
Käisin eile günekoloogi vastuvõtul(iga aasta)ja ultraheli käigus avastas, et mul on emakas mõõtmetelt suurenenud. Ei mäleta numbreid, aga midagi oli 42?? Emakaseinte paksenemine, seda ta ütles. Ütles ka seda, et kuna minu vanus on juba selline, kus selliseid muutusi olla nagu ei tohi (menopausis olen ligi 4 aastat) ja tavaliselt nagu arst ütles menopausis naistel see haigus taandub iseenesest. Ma kahjuks ei saanudki aru, mida ta selle all mõtles. 26-ndal on kolposkoopia ja andis ka saatekirja hüsteroskoopiale, kas oskate öelda, mida sellega uuritakse-opereeritakse? Mu küsimus vist tuli natuke ebaselge, aga loodan, eks saate põhimõttest aru. Hetkel olen ma väga mures.
(Olen sünnitanud naine,4 lapse ema) Lisan juurde, et umbes 2,5 a.tagasi, kui käisin läbivaatusel, siis arst ütles, et emakas on "paksenenud", aga tol korral ka ei öelnud, mida sellega teha, arvas, et läheb ise üle. Eelmisel aastal läbivaatusel sellest enam juttu ei olnud(ka siis tehti ultraheli) ja olevat kõik parimas korras ja nüüd siis eile avastas, et emakas ikka selline "paksenenud")
Andke andeks, et küsimus selline pikk tuli, aga ilmselt ei osanud ma seda lühidalt sõnastada.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt on Teil tegemist adenomüoosiga ja emakaõõs suur. see on ka põhjus,miks günekoloog plaanib hüsteroskoopiat.Kolposkoop on aga põhimõtteliselt binokulaarne mikroskoop,mis teeb võimalikuks emakakaela otsese uurimise. Menopausis kaob adenomüoos iseeneslikult. Günekoloog teeb Teile väga põhjalikud uuringud.Edu soovides,Maie Väli