Kukkumine ja veritsus 26.02.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 50 a.naine, viimane menses oli 2012 suve hakul, enne seda ebaregulaarne. Vaevusi olnud ei ole. Eile õhtul kukkusin kõvasti külje peale ja täna hommikul algas veritsus algul õrnalt, praeguseks tugevalt. On tunne, et midagi nagu ootaks paisu tagant väljapääsu, alakõhus selline raske tunne, püsti tõustes tuleb tugevalt verd, nagu oli varem mensese alguspäevil. Kas see võib olla menstr. või peaksin siiski arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere1 Suure tõenäosusega on tegemist menstruatsiooniga või anovulatoorse vereeritusega.Arvestades Teie vanust võib niisuguseid ebareeglipäraseid vereeritusi ka edaspidi tulla.Anovulatoorse tsükli korral emaka limaskest pakseneb östrogeensete hormoonide toimel,kuna aga kollaskehahormooni on vähe,siis limaskest irdub oma raskuse tõttu ja põhjustab ka alakõhus raskustunnet.Edu soovides,Maie Väli