Beebipillid ja auraga migreen 05.02.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen kuulnud, et auraga migreeni puhul on keelatud kasutada beebipille (hetkel kasutan Yasminellet), kuid nüüd ongi mure, et mida siis tohib ja kas üldse?(sünnitanud pole).

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kõik kombineeritud rasestumisvastased vahendid (pillid, tuperõngas, plaaster) on auraga migreeni korral vastunäidustatud. Rasestumisvastase vahendina sobivad: kondoom, emakasisene vahend e. spiraal ( ka hormoonspiraal), minipillid ( sisaldavad väikeses koguses vaid ühte tüüpi naissuguhormooni- gestageeni). Spiraal pole sünnitamata naisele küll rasestumisvastastest vahenditest esimene valik, kuid antud juhul üks võimalikest variantidest. Miinipillide puuduseks on see, et nende kasutamisel pole sageli korrapärast tsüklit. Hormoonspiraali peaks eelistama juhul, kui menstruatsioonid on pikad ja vererohked. Milline variantidest Teile kõige paremini sobiks, sõltub veel paljudest asjaoludest ja selles osas soovitan oma arstiga nõu pidada. Kindlasti leiate enda jaoks kõige sobivama vahendi.
dr.K. Seidelberg