Valu tupes 22.01.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on juba väga kaua probleeme imeliku vooluse, sügeluse, valuga tupes. Umbes poolteist aastat tagasi käisin naistearstil arvates, et mul on tupeseen. Kirjutati mulle siis küünlad ja tehti testid, mis aga midagi ei näidanud. Veel olen käinud mitu korda, aga ka siis ei ole midagi. Vahepeal on nii valus, et isegi istuda on väga valus ja ebameeldiv. Olen juba 3aastat ühe (ainuke) partneriga ja said ka suguhaigustestid tehtud. Seks ei ole enam üldse variant, lihtsalt nii valus on. Võtan ka Yasminelle pille. Arvates, et just pillid põhjustavad tupeseent või mis iganes see on, sai ka pooleaastane paus tehtud, aga see ei aidanud. Uued tesitid ja hakkasin uuesti pille võtma.
Samuti öeldi mulle, et see ei ole lihtsalt võimalik, et kogu aeg selline valu (ehk siis tupeseen kaob vähemalt mensese ajaks ära), aga mul on kogu aeg ebamugav ja valus. Olen 2 korda saanud ka sellised tabletid, mis kuuajase vahega võtta, mis vb väheke leevendasid sügelust, aga valus on ikka. Ka uutelt arstidelt kuulen sama. Ei söö ma enam saia. Pesen end mitu korda päevas ja pesu vahetan 2 korda päevas...ei kanna pesukaitsmeid ega kasuta tampoone.
Kas Teil on aimu, mis võib lahti olla ja äkki oskate pakkuda midagi veel, mida ma teha saaksin?
Nüüd lugesin, et tasub mees ka üle lasta vaadata...plaan siis peale selle vastuse saamist regristreerida ta arstile.
Mis proove oleks teha vaja?
Tänud!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Mehele soovitaks samuti kõik analüüsid infektsioonile. Soovitaks teile ka kasutada tupe mikrofloorat tugevdavaid preparate(käsimüük) nag u Vagisan ,;Multigyn jne. Kui tundub tupekuivus eriti suguelu ajal, siis kasutage libesteid ja tupekuivust leevendavaid preparaate. samuti käsimüügist. Eelpool mainitud preparaatide sarjas on samuti tupekuivust leevendavad ained. Võite proovida erinevaid. Kontrollige oma veresuhkrut samuti. Lugupidamisega Ülle Kadastik