Alakõhuvalu, vaagnavalu ja verine lima tupest 21.01.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu probleem hakkas augustis kui tekkisid alakõhuvalud. Vahel olid tugevamad vahel õrnalt tuikas. Alakõhule vajutades lõi terava valu. Septembris tehti pap-test ja see oli korras. Mingi aeg käisin ka kõhukoopa uh-s, mis näitas et parema munasarja juures oli tsüst. Kuna minu valu jätkus, saatis 1 arst mind magnettomograafiasse, mis oli korras. Tehti uuesti uh, mis näitas, et emaka tagaseinas on vaba vedelikku väikeses koguses, aga tsüst oli kadunud. Novembris naistearsti juures käies ütles arst, et see vaba vedelikk võib seal olla, et see pole midagi hullu. Novembrist muutus ka minu tsükkel ebaregulaarseks. Enne oli iga kuu täpselt õigel ajal. Viimased päevad hakkasid mul 2. jaanuar ja viimased 2 nädalat tuleb limajat, verist voolust. Vaagna piirkond õrnalt valutab ja alakõhtu katsudes on see samuti valus, eriti just paremalt kus asub ka munasari. Olen väga mures. Kas oskate ütelda, mis võib olla põhjus ja mida edasi peaksin tegema. September 2011 pandi mulle vaskspiraal. Olen sünnitanud 3 last

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kõhuvalu ja ebakorrapärase veritsuse võimalikke põhjusi on palju, kuid antud juhul võib suure tõenäosusega tegemist olla põletikuga. Ultraheli uuring ja magnettomograafia sellisel juhul lisainfot ei anna. Oluline on teha analüüsid põletikutekitajatele (PCR testid emakakaelast)- kahjuks ei selgu kirjast, kas peale PAP testi on tehtud ka PCR-analüüsid põletikutekitajatele. Kindlasti peab pöörduma uuesti konsultatsioonile ja kaaluma ka spiraali eemaldamist.
dr.Katrin Seidelberg