Antibeebipillid ja palavik 15.01.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on selline küsimus, kas antibeebipillid võivad põhjustada pikaajalist palavikku, väsimust, nõrkust? Olen võtnud Logesti 10 aastat. Mul on olnud aasta aega väike palavik 37,2. Aasta tagasi diagnoositi mul südamelihasepõletik ja eemaldati põletikulised mandlid. Perearst arvas, et palavik on tingitud mandlitest ja südamelihasepõletikust. Võtan südamerohtusid siiani. EKG on korras hetkel. Uriiniproov, kopsuröntgen ja ultraheli kõhuõõnest on korras. Käisin ka hematoloogi vastuvõtul, tehti põhjalik vereanalüüs. Kõik oli korras, ainult borrelioosi antikehad on veres, aga nakkusarst ütles, et see ei anna nii kaua palavikku ja tema arvas, et järsku põhjustavad antibeebipillid palavikku. On see võimalik?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Vastab tõele, kuna kombineeritud antibeebipillid on retseptiga väljastatavad kombineeritud hormoonravimid, siis kehatemperatuur kuni 37,5 nende tarvitamise ajal on normaalne muude kaebuste puudumisel.
On üsna tavapärane, et noortel naistel eemaldatakse mandlid ning ravitakse müokardiiti. Välistada tuleks ärevushäire ja ärevuse somatisatsioon. Tähtsaim on küsimus, miks te end kraadite? Mis on kraadimise põhjuseks?
Kas olete sünnitanud?
Naistearstidena soovitame ikka: vaktsineerida ja siis sünnitada.
Vaktsineerimine tõstab immuunsust ja kaitseb emaka kaela vähki põhjustavate kõrge riski viiruste eest ning genitaalkondüloomide viiruste eest. Tulge vaktsineerima! 30-aastaselt pöörduge PAP testide sõeluuringutele: http://www.haigekassa.ee/ennetus
Kui olete sünnitanud, siis muutub elukvaliteet hoopis teistsuguseks prioriteetide suhtes.
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt