Uriinipidamatus 08.01.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

6 a tagasi paigaldati mulle ling, mille efekt oli u aasta hea, siis algasid uuesti lekked. Opi eel uuringuid ei tehtud.
Nüüd hakkasin probleemiga uuesti tegelema. Perearst tegi uriinikülvi, põletikku ei esine, günekoloog on mind samuti üle vaadanud, 20 a tagasi eemaldati emakas müoomi tõttu, kaalun u 100 kg, pikkus 1.65.

Uroloog saatis mind Tallinnasse urodünaamikasse, diagnoosiks pandud stressinkontinents, ureetra avamisrõhk kõrgenenud, põie maht normis, tundlikkus hea, Qmax 34 ml/s, urineerimisel avamisrõhk kõrge, köhides vähene leke.

Käin tualetis päevas 15-20 korda, öösel 2-3 korda, vahepeal lekked, kui häda ei tunnegi. Üldiselt lekked väikesed, sageli tuleb veidi kohe peale tualetis käimist. Hakkama saan 1-2 sidemega päevas ja nendes on ka minimaalselt uriini.
Uroloog saatis mind uuesti opile, kuid lõin kartma ja ei usu hästi, et teine ling aitab, jätsin praegu minemata, et saada teiselt arstilt teist arvamust.

Olen aastaid olnud hädas ärevushäirega, praegu olen selle suhteliselt kontrolli alla saanud, tarbides efexori, alprazolaami, betamaxi, nebiletti ja kilpnäärme alatalitluse tõttu L-Thyroksini.

Tahaksin küsida Teie arvamust.
1. Kas teist korda on mõtet lingu paigaldada? Kui kaua see aitaks?
2. Kui ma käin nii tihti tualetis, kas siis on tegemist stressuriinipidamatusega?
3. Kas tõesti ei aita mind ükski ravim?
Ette tänades

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui te käite hästi sageli tualetis , siis tegemist ikka rohkem tunguriinipidamatusega, mida ravitakse tablettidega. Ling ei võta urineerimissagedust vähemaks. Ling aitab pingutusel ära hoida leket(köhimisel j, aevastamisel ne). Kui teil on veel ärevushäire, siis see ka soodustab sagedast urineerimist. Kui urodünaamika nätab väikest leket pingustusel, siis see on teisejärguline. Teil on seega uriinipidamatus , domineerib tunguriinipidamatus. Lugege WWW.kuivaks .ee, sealt saate lisainfot. Urineerimissageduse vähendamiseks soovitatakse Uroflow, Driptane Spasmed jne. mille kirjutab kas uroloog või günekoloog. Kui olete menopausis sisi hea on ka tupe östrogeen ravi 1-2 korda nädalas. Oluline on ka kaalulangetamine.. Teisele linguopile ma esialgu ei soovita minna-. Dr Kadastik