Tupe tagaseina allavaje 22.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
probleemiks on tupe tagaseina allavaje, mis (esialgu) elamist otseselt ei sega, aga siiski on pisut ebamugav. Probleem tekkis peale 3. lapse sündi. Esiteks on probleem põie lõpliku tühjenemisega, sageli on nii, et tõusen püsti ja siis tekib tunne, et on vaja veel pisut põit tühjendada. Pidamatust õnneks ei ole. Tupe tagaseina väljasopistuv osa on nähtav kükitades. Saan aru et sellist asja korrigeeritakse operatsiooniga ja mingi võrguga. Lugedes erinevat infot jääb mulje, et operatsioonist taastumine on päris pikaajaline ja piirab elu oluliselt. Kui pika ajaga peab arvestama, kas tõesti haiguslehel 6 nädalat? Ja tahaks veel küsida, et kas operatsiooni edasilükkamisega võib kaasneda mingeid selliseid negatiivseid tagajärgi, mida ise (oma enesetunde põhjal) ei tunne? Kuhu soovitate Tallinnas vastava murega pöörduda, et saaks nii nõu kui ka vajadusel operatsiooni ühes ja samas kohas tehtud?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui probleem veel väga suur ei ole, siis operatsioon on kindlasti viiimane lahendus.. Esialgu proovige võimelda (vaagnapõhjalihaste harjutused) vt www. kuivaks .ee. Loomulikult tupe allavaje ei lähe tagasi, kuid siiski lihaste tugevdamisega teie olukord paraneb. Ilmsellt kunagi tuleb kindlasti opereerida ja meetodeid on mitmeid. KUi teha tupe kaudu op siis reziim on tõesti 6 nädalat. Võimalik ka laparoskoopiline operatsioon, sel juhul reziim on 4 nädalat. Operatsiooni edaslükkamine ei põhjusta midagi ohtlikku. Opereerima peab siis, kui olukord on häiriv , tekivad kaebused. Seni küll opereerima ei pea. Tallinnas soovitaks Keskhaiglas dr Brigita Tamm või Pelgulinna haiglas dr K ülli Idla
Dr Kadastik