Urineerimise sagedus ja valu alakõhus 22.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Varem oli mul selliselt, et pärast kakamist pidin mõne minuti pärast veel uuesti vetsu minema (urineerima), siis sain rahulikult jälle olla. See mind väga ei häirind (aga äkki oleks pidanud?). Nüüd, aga on mul mure tiheda urineerimisega. Käin vetsus ära ja praktiliselt kohe tahaks uuesti minna (ja nii päev läbi). Öösel, kui ma juba magama olen jäänud, siis ma üldjuhul saan korralikult magada (ei tõuse pissihäda peale üles).
Urineerimise ajal on vasakul alakõhus ka väike valu (kakamise ajal samuti). Muidu pole tunda, aga just kui veidike surun siis annab endast märku. Mõtlesin, et ehk lihtsalt seal mingi lihas valus, kuid samas kui ilma urineerimiseta pingutan, siis tunda pole mingit valu.
Väike uriinipidamatus ka kaasneb sellega. Mõnel päeval on paar tilka iseenesest tulnud, märkamata.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere Kõigepealt peaks tegema analüüsid günekoloogi juures ja kindlasti uriini analüüsi. Võimalik,, et on tegemist väikese põletikuga. dr Kadastik