Moodustised sisemistel häbememokkadel 04.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Mul tekkis umbes aasta eest väikese häbememoka siseküljele mingi ca poolesentimeetrise läbimõõduga punn, mis aeg-ajalt aktiveerub, on mädane ja valus, siis jälle rahuneb, muutub madalamaks ja annab end õrnalt tunda katsumisel.

Ei pööranud sellele tähelepanu, kuni nüüd kahe nädala eest tekkisid teisele poole kaks samasugust moodustist, mis ka algul olid midagi täis ja valusad. Nüüdseks on needki maha rahunenud aga päris ära ei kao. Mis need võiks olla? Miks need ära ei kao? Mingeid ravimeid pole iial tarvitanud, tervis on hea, seksuaalelu ei ela juba pool aastat.

Ette tänades

Elo, 31

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Elo.

Ilma leidu nägemata on raske öelda , millest Teie haigus on tingitud. Pöörduge naistearsti või naha-suguhaiguste arsti poole, et saaksite õiget abi.

Tervitades Aire Sekavin