Tupeseen iga kuu 05.12.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Pöördun Teie poole viimases lootuses oma probleemile mingi lahendus leida - nimelt olen umbes aasta aega peaaegu iga kuu kroonilise tupeseene all kannatanud. Tupeseenega olen aeg-ajalt hädas olnud ka varem, aga viimane aasta on seeneprobleem eriti sage. Olen järginud enamus soovitusi (immuunsust tugevdavaid vahendeid tarbinud, piimhappebaktereid, tupemikrofloorat kaitsvad vahendid, puuvillane pesu jne jne) ja pidevalt ravi saanud. Probleem tuleb ikka ja jälle tagasi.
Minu küsimused:
1. kas tehakse mingeid täpsustavaid uuringuid/ analüüse kroonilise tupeseene puhul? (suguhaiguste proovid tehtud, PAP tehtud)
2. Kas partnerit peaks ka uurima ja milliseid analüüse sel juhul tegema? (probleem on sagenenud seoses uue partneriga ja ka suguelu sagenemisega)
3. Kas fluconazoli sage tarvitamine aasta jooksul 1-2 korda kuus on üldse lubatud? Kas see võib maksa kahjustada?
4. Kas kroonilise seenpõletiku ägenemine võib olla seotud sellega, et partneri mikrofloora lihtsalt ei sobi minu omaga? Kas selline asi nagu "sperma allergia" on olemas? Kas see võib põhjustada seent?
Ma ei ela Tartus, aga oleksin valmis ka Teie vastuvõtule tulema.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Alustaks mehe analüüsidest. Teha analüüsid infektsioonildele)(klamüüdia, ureaplasma, bakt. külv, go ) Kontrollima peaks mehe eesnääret. Fluconazoli võib võtta pike,mat aega, see skeem ongi kroonliste põletike korral. Seentele võetakse analüüsid, mida ilmselt on teil ka tehtud. Sperma allergia kohta on vastukäivad seisukohad, pigem uus mikrofloora on esialgu häiriv. Kui mehe proovid on olemas, sii s võite vastuvõtule kirja panna. Võtan Naisekliinikus tel 73199100 või Elite kliinikus 7409930. Lugipidamisega Ülle kadastik