Naistearst 04.02.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 29 aastane naine, sünnitanud 1 lapse. Probleem on järgmine-avastasin paar päeva tagasi dushi alla olles rinnas paar sõlmekest ja rinnanibu on juba paar päeva sügelenud. Olen kohutavas ärevuses. Küsimus järgmine-millisele arstile pean minema, kas piisab naistearstile minekust? Või peaks kohe mammoloogi juurde minema. Kas igas polikliinikus on üldse mammoloogi? Aga kas enne on vaja perearsti juures ka käia? Pole kunagi oma perearsti näinud(pole seal lihtsalt käinud) ja ühesõnaga ei tea mida teha üldse edasi?!

Aitäh igasuguse informatsiooni eest

Katariina

P.S Ei julge kellegi tuttava käest ka midagi küsida, nii hirmul olen praegu....

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Katariina!

Mis teeb Teid ärevaks? Kas hirm vähi ees?

Teie kaebused ei ole rinnavähile tüüpilised. Noortel on tavaliselt tegemist hormonaalsete muutustega või põletikega.

Peaksite minema/tulema naistearsti vastuvõtule. Tuttavad (kui nad ei ole arstid) ei saa Teid aidata. Lisauuringuna teostatakse noortel naistel vajadusel piimanäärmete ultrahelidiagnostika. Tavaliselt leitakse healoomulisi tsüste ehk vesimoodustisi.

Teadmiseks: mammoloog on eriarst- onkoloog, kes ravib (opereerib ja määrab keemia- ning kiiritusravi) rinnanäärmetes pahaloomulisi vähihaigusi.

Piimanäärmeid on kõige parem kontrollida menstr.tsükli 5-15 päevani.

Tegutsege, ärge asjatult muretsege.

Naistearst Galina Litter