Pikale veninud mentsruatsioon 01.11.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Minu mure seisneb selles, et mul algas vähene veritsus 20. oktoobril, mis oli ka enam-vähem õige päev päevade algamiseks (tavaliselt on tsükkel 28-32 päeva). Eelmised päevad algasid 21. september.
Veritsus on tavapäraselt osuliselt väiksem ja kestab tänaseni, so 01.11.

Kui tavaliselt on mu menstruatsioon üsna valulik ja esimesel 2-l päeval väga vererohke, siis seekord on kõik teisti. Valu ei ole, verd tuleb väga vähe - alguses ainult määris, nüüd juba natuke rohkem. Enesetunne on hea, st kusagilt ei valuta vms. Natukene on aegaajalt veres ka pisemaid klompe nagu päevade ajal, aga enamasti mitte.

Tsüklihäire on olnud ka varem ühe korra väga pingelisel perioodil, kuid siis ei kestnud "päevad" nii kaua. Rasedusvastaseid vahendeid ei kasuta (proovime rasestuda), hormonaalseid vahendeid ei ole kunagi kasutanud. Tegin igaks juhuks ka apteegist ostetud rasedustesti, mis ei näidanud rasedust. Kui tupeseen välja arvata, ei ole olnud günekoloogilisi haigusi.

Küsimus - kas peaksin veel ootama, et päevad lõpevad või peaksin kiiremas korras pöörduma erakorralisse, et selgitada välja veritsuse põhjus? Arstile saaksin aja alles jaanuaris.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pika tsüklivälise veritsuse põhjusi võib olla palju: munasarjade funktsiooni häire (tsüklihäire), raseduse peetumine ja iseeneslik katkemine, munasarja tsüst, emaka müoom, polüüp, põletik jne. Kui olete regulaarselt külastanud naistearsti ja kõik on olnud korras ning rasedustest on praegu negatiivne, siis suure tõenäosusega on tegemist hormonaalse häirega. Igal juhul soovitan esimesel võimalusel pöörduda naistearsti poole. Kui veritsus ei lõpe või tekib kõhuvalu, pöörduge valvearsti pole.
dr.Katrin Seidelberg