Pikaajaline veritsus 26.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, et septembri lõpus olid päevad. Ja algasid uuesti umbes nädal peale päevasid, ehk veritseb nüüd juba pea kuu aega.
Veritsus iseenesest algas vist peale vahekorda (pole kindel). Valu vahekorra ajal pole, küll aga valutab koguaeg alakõht ja alaselg (valutab õrnalt vaid, pole väljakannatamatu). Vahepeal on iiveldushood, kuid päris oksele ei aja.
Tahakski teada, milles probleem on? Arstile sain aja alles 2 kuu pärast.
Kasutan Jasminelle beebipille (umbes 2 kuud). Pille kasutan esimest korda elus. Olen 21aastane.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillidega alustades on sageli esimese kahe kuu jooksul ebakorrapäraseid ja pikki veritsusi. Kõige sagedamini tekivad pikad tsüklivälised veritsused aga siis, kui pilli õigeaegne võtmine ununeb. Ka iiveldus ja kõhuvalu on pillide võimalikud kõrvaltoimed. Enamasti esinevad kõrvaltoimed vaid paari esimese kuu jooksul ja pille edasi skeemi järgi võttes kaovad. Kui olete 2 kuud korralikult pille võtnud ja veritsused ei lõpe ning seos kaebuste tekkimise ja pillidega alustamise vahel on olemas, on soovitav pillide võtmine katkestada. Kindlasti tuleb esimesel võimalusel pöörduda ka naistearsti poole, et välja selgitada, kas veritsus võib olla seotud teiste põhjustega ( näiteks põletikuga) ning konsulteerida võimalike rasestumisvastaste vahendite osas. Kui pillidega seotud veritused jäävad püsima, siis võib selle probleemi lahendada pillide vahetamine.
Heade soovidega,
dr. Katrin Seidelberg