HIV RNA test 09.10.12 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Ma vāga loodan, et antud mure hõlmab natukenegi teie valdkonda ning te oskate mulle vastata. Olin vahekorras usaldusväärse partneriga ning kondoom purunes. Kuna üldiselt väga "seksuaalseikleja" pole, siis paneb selline situatsioon mind väga muretsema ning sooviksin antud testi võimalikult kiiresti teha.
1. Kui kiiresti pärast kahtlast vahekorda on mõtet teha hiv-rna-test? Kas nädal või kaks oleks piisav? Kui usaldusväärne see on?
2. Kui kiiresti oleks mõistlik teha hiv antikehi uuriv test veeniverest?
3. Kas ülejärgmisel päeval pärast vahekorda võib rasestumise puhul juba tunda sümptomeid? Minul oli ülejärgmisel päeval vasak rind küljelt valus, kestis paar päeva ja enam pole tundlik. Olen kasutanud 2 aastat ka beebipillle seega loodan, et rase ehk pole?

Ette tänades
Murelik neiu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Murelik neiu! Andmetest selgub, et olete 20-aastane.
1. HIV tavatesti on mõtet teha ~1,5 kuud ja ~3 kuud peale kaitsmata kahtlast vahekorda; küll aga kallimat RNA testi saaks teha ka varem; kui test on pos, siis on tõenäosus 100%, kui neg, siis tuleb täpsustada anamneesi ja vajadusel korrata;
2. parim on pöörduda otse laborisse www.laborid.ee, 8-15 saab tasuta teha teste HIV, B- ja C-hepatiidile, mis on palju enam levinud kui HIV;
3. kui rasedus on soovimatu, siis enamasti on tegemist ärevuse ja paanikaga; kui kasutate antibeebipille õigesti, siis rasestumine ei ole võimalik.
Enese rahustamiseks võite alati teha hommikusest uriinist rasedustesti enne, kui alustatu uut tabletilehte.
Pöörduge kohe täna laborisse:
http://www.quattromed.ee/patsiendile/verevotukohad/
Quattromed HTI Laborid OÜ Tallinna labor Vaata asukohta kaardil
Väike-Paala 1, II korrus
Tel: 17123
Tasuta HIV testimine ja nõustamine 8.00-15.00
G.Litter, naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt